АКЛІН

Як видалити пляму від червоного вина

В процесі експлуатації домашніх меблів часто трапляються різні неприємності у вигляді плям від їжі та напоїв. Всім відомо, що плями від напоїв, а особливо від червоного вина, є одними найстійкіших. Буває так, що під час затишного святкового вечора хтось із гостей пролив червоне вино на диван. Звичайно, в подібній ситуації найкращим рішенням буде замовити хімчистку дивана в Києві та не переживати про те, що трапилося. Однак, можна спробувати позбутися плями самостійно за допомогою підручних засобів. Тут діє головне правило: чим швидше ми видалимо пляму з оббивки, тим краще.
У зв'язку з тим, що в червоному вині міститься багато цукру, пляма буде не тільки яскраво-червоною через барвник в складі, але й липкою.

Кілька загальних порад:
  • Відразу після того, як ви помітили пляму, промокніть її паперовою серветкою або рушником, щоб вино не вбралося в оббивку.
  • Найкраще з плямами від вина справляється мінеральна вода через бульбашки повітря, які руйнівним чином впливають на пляму.
  • Який би засіб ви не обрали для видалення плями, випробуйте його на непомітній ділянці дивана, перш ніж почати чистити саму пляму.
  • У процесі виведення плями не слід поспішати, дійте спокійно та чітко.
  • Не розтирайте пляму, щоб не збільшити її розмір. Починайте відтирати від краю, рухаючись до центру.

Якщо пляма свіжа, спробуйте засипати її сіллю або содою і залишити на деякий час, потім обережно видаліть за допомогою пилососа. Також видалити пляму від вина з дивана нам допоможе звичайна перекис. Змішайте рідке мило з перекисом та обробіть пляму даними розчином. Потім змийте розчин водою. Після такої маніпуляції пляма має відійти, але якщо забруднення ще залишилося, можна повторити процедуру ще раз. Для того, щоб видалити стару пляму від вина, нанесіть перекис на пляму в нерозбавленому вигляді, так вона буде ефективнішою. Пам'ятайте, що перекис здатна знебарвлювати матеріал, тому враховуйте особливості матеріалу вашої оббивки.


Також досить ефективним в боротьбі з плямами від вина є медичний спирт. Розбавте його з водою в пропорції 1:1 і розпиліть на пляму. Залиште оббивку в такому стані на 10-15 хвилин, і потім протріть пляму вологою мочалкою, щоб видалити пляму та прибрати залишки спирту з тканини.

Відмінним засобом в подібних випадках є лимонна кислота або сік лимона. Якщо пляма свіжа, краще використовувати лимонний сік, розведений водою, оскільки він менш агресивний, ніж концентрований сік лимона. Лимонну кислоту розводять 1 чайну ложку в 100 мл води і потім розпилюють на пляму. Як і будь-який засіб, потім його потрібно видалити з поверхні оббивки за допомогою вологої ганчірки. Зверніть увагу, що даний спосіб більше підходить для меблів зі світлою оббивкою, оскільки кольорову тканину може знебарвити.

Важливо: часто в інтернеті можна зустріти поради про те, що пляма від червоного вина видаляється за допомогою білого вина. Ми не рекомендуємо так ризикувати, інакше потім доведеться видаляти пляму не тільки від червоного вина, але й від білого. Краще не ризикувати та скористатися одним з перевірених способів.

Якщо ви все ж боїтеся ризикувати своїм диваном, Ви завжди можете замовити виїзну хімчистку меблів від компанії "АКЛІН". Наші майстри зможуть правильно визначити тип тканини оббивки та підібрати правильні засоби для ефективної і безпечної хімчистки.